ODDECH...

 

...by inspiracja stała się rzeczywistością...

...prosta forma...

...magia przyciągania...

...barwą... usłojeniem... pięknem...

...JESION...

KONSOLA MIELIKKI

 

..."Co dzieję się, gdy „przypadkowo” poznaję się dwoje ludzi, którzy kochają naturę i piękno tego świata? Co dzieję się, gdy poznają kolejnych równie wspaniałych twórczych, pełnych Pasji i miłości do świata, wrażliwych na piękno Ziemi ludzi?...

Przeniesione zostają na plan fizyczny wspaniałe, wysublimowane idee. Mielikki to Fińska Bogini Lasów i polowania, by oddać Hołd Naturze za jej dary postanowiłam nadać właśnie taką nazwę myśli, która powstała przy udziale naszej dwójki. Każdy z nas w swojej twórczości, oddaje siebie, pragnęliśmy nadać unikalną a jednocześnie naturalną formę piękna. Mielikki to stabilna drewniana konstrukcja , uziemiona, pełna siły a jednocześnie wypełniona gracją, niczym baletnica stawiająca kolejny krok w swoim subtelnym tańcu. Postawiliśmy na autentyczne relacje, bliskość, zaufanie. Ta sama energia bije od Projektu, stworzony został by zbliżać ludzi do siebie, przypominać o tym, że możemy łączyć ze sobą formy tradycyjne z innowacyjnymi rozwiązaniami. Powrót do Korzeni jest integralną częścią naszego istnienia. Zintegrowanie ulotnej sztuki rzemiosła z dodatkiem sztuki współczesnej przy użyciu szlachetnych surowców, sprawiło że możemy dziś mówić do świata o uniwersalnych wartościach, wspomnianych wyżej.

Twórca Deeska.pl mnóstwo czasu przesiaduje w lesie, oraz własnej pracowni, śmiem twierdzić że to jego dwa ulubione miejsca, dlatego tak bardzo zintegrowany jest z naturalnymi surowcami. Przez jego umysł przenika drewniana wiedza i mądrość. Każdy szlif i cięcie drewna ma w sobie wiedzę drzewa, która mówi w jaki sposób się z nim obchodzić, by powstały odpowiednie krawędzie i kształty.

Kolorystyka którą poczułam jest równie subtelna i elegancka, ukazuje płynące życie i energię, które są nieodłączną częścią nie tylko naszego życia, ale i życia roślin i zwierząt. Ta sama siła witalna która płynie w nas, płynie we wszystkich organizmach żywych.

Mielikki ukaże swoje piękno w każdym wnętrzu, które potrzebuje ciepła, integracji oraz subtelnej jednocześnie silnej urody. Każdego dnia przypomni o integracji zarówno z nami samymi jak i z całym życiem które nas otacza.

Szczególne podziękowania dla Rzemieślnika Deeska.pl oraz wspaniałej utalentowanej Fotograf Dominiki Bieniek <3"...

 

Natalia Konowalczyk milassoo.pl

 

 

 

 

 

 

AUTORSKIE PROJEKTY MEBLI

KREACJA PIĘKNA...

 

...niespotykane wzornictwo ...

...naturalne drewno...

...minimalizm..